Dječji odjeli bez granica
Redak 1: | Redak 1: | ||
− | == OBILJEŽAVANJE 15. OBLJETNICE DJEČJE KNJIŽNICE MIRA | + | == OBILJEŽAVANJE 15. OBLJETNICE DJEČJE KNJIŽNICE MIRA Stručni skup: DJEČJI ODJELI BEZ GRANICA (otvorenost, suradnja, komunikacija) == |
− | Stručni skup: DJEČJI ODJELI BEZ GRANICA (otvorenost, suradnja, komunikacija) == | + | |
''' | ''' | ||
Vinkovci, 26. i 27. studenoga 2009. godine''' | Vinkovci, 26. i 27. studenoga 2009. godine''' | ||
− | '''PROGRAM''' | + | '''PROGRAM''' Četvrtak, 26. studenoga 2009. godine |
− | Četvrtak, 26. studenoga 2009. godine | + | |
12,00h – 12,30h Prijava sudionika (Hotel Slavonija, Duga 1, Vinkovci) | 12,00h – 12,30h Prijava sudionika (Hotel Slavonija, Duga 1, Vinkovci) | ||
− | 12,30h – 14,00h Pozdravni govori i slavljenička izlaganja (Kongresna dvorana) | + | |
− | + | 12,30h – 14,00h Pozdravni govori i slavljenička izlaganja (Kongresna dvorana) Kako je utemeljena Dječja knjižnica mira? | |
+ | |||
14,00h – 14,30h Osvježenje | 14,00h – 14,30h Osvježenje | ||
+ | |||
14,30h – 17,25h Projekti, pozvana i stručna izlaganja | 14,30h – 17,25h Projekti, pozvana i stručna izlaganja | ||
+ | |||
14,30h – 15,00h Mr. sc. Davorka Pšenica, knjižničarska savjetnica, NSK, Zagreb – Konvergencija komunikacija – učenje i razonoda u digitalno doba | 14,30h – 15,00h Mr. sc. Davorka Pšenica, knjižničarska savjetnica, NSK, Zagreb – Konvergencija komunikacija – učenje i razonoda u digitalno doba | ||
+ | |||
15,00h – 15,30h Ana Nakić, studentica knjižničarstva u Zadru – Pomoć u izradi domaćih zadaća: mrežna usluga dječjih knjižnica | 15,00h – 15,30h Ana Nakić, studentica knjižničarstva u Zadru – Pomoć u izradi domaćih zadaća: mrežna usluga dječjih knjižnica | ||
+ | |||
15,30h – 15,50h Mirko S. Marković, Biblioteka grada Beograda – OJ10 „Đorđe Jovanović“ – Plovni putevi mašte – dječjih biblioteka i knjižnica | 15,30h – 15,50h Mirko S. Marković, Biblioteka grada Beograda – OJ10 „Đorđe Jovanović“ – Plovni putevi mašte – dječjih biblioteka i knjižnica | ||
− | 15,50h – 16,10h Prof. Mirjana Pešec, ravnateljica Centra za predškolski odgoj – Djetinjstvo sa slikovnicom, život s knjigom | + | |
+ | 15,50h – 16,10h Prof. Mirjana Pešec, ravnateljica Centra za predškolski odgoj – Djetinjstvo sa slikovnicom, život s knjigom | ||
+ | |||
16,10h – 16,25h Pauza | 16,10h – 16,25h Pauza | ||
+ | |||
16,25h – 16,55h Nataša Bujas, dipl. knjiž., Danijela Kulović, dipl. knjiž. i mr. Sanja Basta, mentorica, Narodna knjižnica i čitaonica Sisak – Za svaku generaciju, kroz suradnju i komunikaciju: primjer dugogodišnje suradnje Narodne knjižnice i čitaonice Sisak sa Osnovnom školom 22. lipnja Sisak | 16,25h – 16,55h Nataša Bujas, dipl. knjiž., Danijela Kulović, dipl. knjiž. i mr. Sanja Basta, mentorica, Narodna knjižnica i čitaonica Sisak – Za svaku generaciju, kroz suradnju i komunikaciju: primjer dugogodišnje suradnje Narodne knjižnice i čitaonice Sisak sa Osnovnom školom 22. lipnja Sisak | ||
+ | |||
16,55h – 17,10h Aleksandra Cvitković, KGZ, Knjižnica Augusta Cesarca Ravnice – Knjižnica širom otvorenih vrata | 16,55h – 17,10h Aleksandra Cvitković, KGZ, Knjižnica Augusta Cesarca Ravnice – Knjižnica širom otvorenih vrata | ||
+ | |||
17,10h – 17,25h Ljubica Korov, dipl. knjiž., Osnovna škola Mate Lovraka Županja – Digitalizacija bajki | 17,10h – 17,25h Ljubica Korov, dipl. knjiž., Osnovna škola Mate Lovraka Županja – Digitalizacija bajki | ||
17,30h – 19,00h Posjet Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci i obilazak Grada | 17,30h – 19,00h Posjet Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci i obilazak Grada | ||
+ | |||
20,00h Svečana večera u Hotelu Slavonija, Duga 1, Vinkovci | 20,00h Svečana večera u Hotelu Slavonija, Duga 1, Vinkovci | ||
Gradska knjižnica Krapina - Interaktivan igrokaz „Klaun u knjižnici“ | Gradska knjižnica Krapina - Interaktivan igrokaz „Klaun u knjižnici“ | ||
+ | |||
+ | |||
Petak, 27. studenoga 2009. godine | Petak, 27. studenoga 2009. godine | ||
+ | |||
10,00h – 13,00h Primjeri dobre prakse i poster izlaganja | 10,00h – 13,00h Primjeri dobre prakse i poster izlaganja | ||
+ | |||
10,00h – 10,10h Renata Banožić i Marija Kraljević, Gradska knjižnica i čitaonica Ilok – Knjižnica – promicatelj dječje kreativnosti | 10,00h – 10,10h Renata Banožić i Marija Kraljević, Gradska knjižnica i čitaonica Ilok – Knjižnica – promicatelj dječje kreativnosti | ||
+ | |||
10,10h – 10,20h Grozdana Ribičić, Gradska knjižnica Marka Marulića Split – Otvorena vrata knjižnice – priča bez kraja | 10,10h – 10,20h Grozdana Ribičić, Gradska knjižnica Marka Marulića Split – Otvorena vrata knjižnice – priča bez kraja | ||
+ | |||
10,20h – 10,30h Marijana Keranović i Dubravka Vaštuka, Gradska knjižnica „I. G. Kovačić“ Karlovac – Program „Đački dani“ | 10,20h – 10,30h Marijana Keranović i Dubravka Vaštuka, Gradska knjižnica „I. G. Kovačić“ Karlovac – Program „Đački dani“ | ||
+ | |||
10,30h – 10,40h Ana Šebo, Osnovna škola F. K. Frankopana Osijek – Knjižnica bez Zidova | 10,30h – 10,40h Ana Šebo, Osnovna škola F. K. Frankopana Osijek – Knjižnica bez Zidova | ||
+ | |||
10,40h – 10,50h Marina Kalistović, Općinska narodna knjižnica Drenovci – Knjižnične usluge za djecu u Općinskoj narodnoj knjižnici Drenovci | 10,40h – 10,50h Marina Kalistović, Općinska narodna knjižnica Drenovci – Knjižnične usluge za djecu u Općinskoj narodnoj knjižnici Drenovci | ||
+ | |||
10,50h – 11,00h Marina Šimić, Gradska knjižnica „Juraj Šižgorić“ Šibenik – Želim biti novinarka | 10,50h – 11,00h Marina Šimić, Gradska knjižnica „Juraj Šižgorić“ Šibenik – Želim biti novinarka | ||
+ | |||
11,00h – 11,10h Vlasta Pavlović, dipl. knjiž. i Đurđica Resli, dipl. pedagog, Osnovna škola Bartola Kašića Vinkovci – Čitalačka vještina i interes za čitanje lektire | 11,00h – 11,10h Vlasta Pavlović, dipl. knjiž. i Đurđica Resli, dipl. pedagog, Osnovna škola Bartola Kašića Vinkovci – Čitalačka vještina i interes za čitanje lektire | ||
+ | |||
11,10h – 12,00h Pauza, izlaganja na posteru | 11,10h – 12,00h Pauza, izlaganja na posteru | ||
+ | |||
_Snježana Berak, Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar Mali čitateljski maraton | _Snježana Berak, Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar Mali čitateljski maraton | ||
+ | |||
_Vlatka Vujčić, Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci, Europska unija za mlade | _Vlatka Vujčić, Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci, Europska unija za mlade | ||
+ | |||
_Dječji odjel Gradske knjižnice Vukovar, Slobodno vrijeme – u Knjižnici! | _Dječji odjel Gradske knjižnice Vukovar, Slobodno vrijeme – u Knjižnici! | ||
+ | |||
_Mirna Jakšić, prof., Korisnica Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci, Slikovnica u nastavi engleskog jezika, Od slike do priče | _Mirna Jakšić, prof., Korisnica Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci, Slikovnica u nastavi engleskog jezika, Od slike do priče | ||
+ | |||
_Crveni križ | _Crveni križ | ||
+ | |||
_Društvo Naša djeca | _Društvo Naša djeca | ||
− | _Ana Škrlec i Sonja Šimic, Gradska knjižnica i čitaonica Vinkovci,Tragom starih civilizacija | + | |
+ | _Ana Škrlec i Sonja Šimic, Gradska knjižnica i čitaonica Vinkovci,Tragom starih civilizacija | ||
+ | |||
12,00h – 12,10h Željka Vrbančić, Gradska knjižnica Samobor, Knjižni pinklec | 12,00h – 12,10h Željka Vrbančić, Gradska knjižnica Samobor, Knjižni pinklec | ||
+ | |||
12,10h – 12,20h Ana Červar Manojlović, Marina Šumiga i Silvija Paljušaj, Gradska knjižnica Vukovar, Slobodno vrijeme – u Knjižnici! | 12,10h – 12,20h Ana Červar Manojlović, Marina Šumiga i Silvija Paljušaj, Gradska knjižnica Vukovar, Slobodno vrijeme – u Knjižnici! | ||
+ | |||
12,20h – 12,30h Morana Peranić i Pamela Sever, Gradska knjižnica Velika Gorica, Knjižnica u gostima | 12,20h – 12,30h Morana Peranić i Pamela Sever, Gradska knjižnica Velika Gorica, Knjižnica u gostima | ||
+ | |||
12,30h – 12,40h Vesna Gregurević, Gradska knjižnica Krapina, „Male ruke vel'ki posel“ Dječjeg odjela Gradske knjižnice Krapina | 12,30h – 12,40h Vesna Gregurević, Gradska knjižnica Krapina, „Male ruke vel'ki posel“ Dječjeg odjela Gradske knjižnice Krapina | ||
+ | |||
12,40h - 12,50h Edita Kutnjak – Zlatar i Susanne Juričan, Gradska knjižnica i čitaonica Mladen Kerstner Ludbreg, Pričaonica na njemačkom jeziku za predškolce | 12,40h - 12,50h Edita Kutnjak – Zlatar i Susanne Juričan, Gradska knjižnica i čitaonica Mladen Kerstner Ludbreg, Pričaonica na njemačkom jeziku za predškolce | ||
+ | |||
12,50h – 13,00h Neda Marović Turković, Plesna grupa Burka, „Očko Čitaćirko“ | 12,50h – 13,00h Neda Marović Turković, Plesna grupa Burka, „Očko Čitaćirko“ | ||
+ | |||
13,00h – 13,30h Rasprava i zaključci | 13,00h – 13,30h Rasprava i zaključci | ||
+ | |||
13,30h Iznenađenje za kraj! | 13,30h Iznenađenje za kraj! |
Inačica od 17:54, 18. listopada 2009.
OBILJEŽAVANJE 15. OBLJETNICE DJEČJE KNJIŽNICE MIRA Stručni skup: DJEČJI ODJELI BEZ GRANICA (otvorenost, suradnja, komunikacija)
Vinkovci, 26. i 27. studenoga 2009. godine
PROGRAM Četvrtak, 26. studenoga 2009. godine 12,00h – 12,30h Prijava sudionika (Hotel Slavonija, Duga 1, Vinkovci)
12,30h – 14,00h Pozdravni govori i slavljenička izlaganja (Kongresna dvorana) Kako je utemeljena Dječja knjižnica mira?
14,00h – 14,30h Osvježenje
14,30h – 17,25h Projekti, pozvana i stručna izlaganja
14,30h – 15,00h Mr. sc. Davorka Pšenica, knjižničarska savjetnica, NSK, Zagreb – Konvergencija komunikacija – učenje i razonoda u digitalno doba
15,00h – 15,30h Ana Nakić, studentica knjižničarstva u Zadru – Pomoć u izradi domaćih zadaća: mrežna usluga dječjih knjižnica
15,30h – 15,50h Mirko S. Marković, Biblioteka grada Beograda – OJ10 „Đorđe Jovanović“ – Plovni putevi mašte – dječjih biblioteka i knjižnica
15,50h – 16,10h Prof. Mirjana Pešec, ravnateljica Centra za predškolski odgoj – Djetinjstvo sa slikovnicom, život s knjigom
16,10h – 16,25h Pauza
16,25h – 16,55h Nataša Bujas, dipl. knjiž., Danijela Kulović, dipl. knjiž. i mr. Sanja Basta, mentorica, Narodna knjižnica i čitaonica Sisak – Za svaku generaciju, kroz suradnju i komunikaciju: primjer dugogodišnje suradnje Narodne knjižnice i čitaonice Sisak sa Osnovnom školom 22. lipnja Sisak
16,55h – 17,10h Aleksandra Cvitković, KGZ, Knjižnica Augusta Cesarca Ravnice – Knjižnica širom otvorenih vrata
17,10h – 17,25h Ljubica Korov, dipl. knjiž., Osnovna škola Mate Lovraka Županja – Digitalizacija bajki
17,30h – 19,00h Posjet Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci i obilazak Grada
20,00h Svečana večera u Hotelu Slavonija, Duga 1, Vinkovci Gradska knjižnica Krapina - Interaktivan igrokaz „Klaun u knjižnici“
Petak, 27. studenoga 2009. godine
10,00h – 13,00h Primjeri dobre prakse i poster izlaganja
10,00h – 10,10h Renata Banožić i Marija Kraljević, Gradska knjižnica i čitaonica Ilok – Knjižnica – promicatelj dječje kreativnosti
10,10h – 10,20h Grozdana Ribičić, Gradska knjižnica Marka Marulića Split – Otvorena vrata knjižnice – priča bez kraja
10,20h – 10,30h Marijana Keranović i Dubravka Vaštuka, Gradska knjižnica „I. G. Kovačić“ Karlovac – Program „Đački dani“
10,30h – 10,40h Ana Šebo, Osnovna škola F. K. Frankopana Osijek – Knjižnica bez Zidova
10,40h – 10,50h Marina Kalistović, Općinska narodna knjižnica Drenovci – Knjižnične usluge za djecu u Općinskoj narodnoj knjižnici Drenovci
10,50h – 11,00h Marina Šimić, Gradska knjižnica „Juraj Šižgorić“ Šibenik – Želim biti novinarka
11,00h – 11,10h Vlasta Pavlović, dipl. knjiž. i Đurđica Resli, dipl. pedagog, Osnovna škola Bartola Kašića Vinkovci – Čitalačka vještina i interes za čitanje lektire
11,10h – 12,00h Pauza, izlaganja na posteru
_Snježana Berak, Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar Mali čitateljski maraton
_Vlatka Vujčić, Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci, Europska unija za mlade
_Dječji odjel Gradske knjižnice Vukovar, Slobodno vrijeme – u Knjižnici!
_Mirna Jakšić, prof., Korisnica Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci, Slikovnica u nastavi engleskog jezika, Od slike do priče
_Crveni križ
_Društvo Naša djeca
_Ana Škrlec i Sonja Šimic, Gradska knjižnica i čitaonica Vinkovci,Tragom starih civilizacija
12,00h – 12,10h Željka Vrbančić, Gradska knjižnica Samobor, Knjižni pinklec
12,10h – 12,20h Ana Červar Manojlović, Marina Šumiga i Silvija Paljušaj, Gradska knjižnica Vukovar, Slobodno vrijeme – u Knjižnici!
12,20h – 12,30h Morana Peranić i Pamela Sever, Gradska knjižnica Velika Gorica, Knjižnica u gostima
12,30h – 12,40h Vesna Gregurević, Gradska knjižnica Krapina, „Male ruke vel'ki posel“ Dječjeg odjela Gradske knjižnice Krapina
12,40h - 12,50h Edita Kutnjak – Zlatar i Susanne Juričan, Gradska knjižnica i čitaonica Mladen Kerstner Ludbreg, Pričaonica na njemačkom jeziku za predškolce
12,50h – 13,00h Neda Marović Turković, Plesna grupa Burka, „Očko Čitaćirko“
13,00h – 13,30h Rasprava i zaključci
13,30h Iznenađenje za kraj!