Udruga knjižničari.jpg
Knjižničari
Hrvatska mreža školskih knjižničara

Školska knjižnica OŠ BOL, SPLIT

Izvor: UDK02
(Usporedba među inačicama)
Skoči na: izbornici, traži
Redak 39: Redak 39:
 
<!-- ***** upiši kad je knjižnica osnovana, zanimljivosti, tko su  bili školski knjižničari, ***** -->  
 
<!-- ***** upiši kad je knjižnica osnovana, zanimljivosti, tko su  bili školski knjižničari, ***** -->  
 
<!-- ***** kako se mijenjao fond, prostor i ostale karakteristike školske knižnice  ***** -->
 
<!-- ***** kako se mijenjao fond, prostor i ostale karakteristike školske knižnice  ***** -->
|      Povijest školske knjižnice= Prema pisanim izvorima, knjižnica je utemeljena osnivanjem Škole, 10. listopada 1950. godine. Knjižnica je, zajedno sa Školom, više puta selila na različite lokacije, a 5. rujna 1969. godine useljava u današnju zgradu. U početku je bila u prizemlju, a sada je na 2.katu.Knjižnični fondovi su bili podijeljeni na učeničku i nastavničku knjižnicu. Iako su inventarne knjige vođene i prije, prvi datirani zapis je u Inventarnoj knjizi nastavničke knjižnice (20.02.1952.) Knjižni fondovi su popunjavani, ali problem nedostatnih sredstava postoji od prvih dana rada knjižnice. Ime prve knjižničarke zapisano je u Zapisniku o predaji nastavničke biblioteke, 25. prosinca 1961. godine. To je bila nastavnica Mirjana Bilić. Poslije nje, u školskoj su knjižnici radile Vjera Vidošević i Anka Glavina. Zapamćeni su njihovi izuzetni uspjesi u radu s literatima (Vjera Vidošević) i recitatorima (Anka Glavina). Od 1988. do 1990. godine u knjižnici je radila Dubravka Dujmović, prof. povijesti umjetnosti i komparativne književnosti i dipl. knjižničar. Iako je u knjižnici ostala kratko, uspjela je preinventarizirati, klasificirati i većim dijelom katalogizirati knjižne fondove po novom načinu (standardu). Od 1991. godine (i još uvijek) u školskoj knjižnici radi Mirjana Vladović.   
+
|      Povijest školske knjižnice= Prema pisanim izvorima, knjižnica je utemeljena osnivanjem Škole, 10. listopada 1950. godine. Knjižnica je, zajedno sa Školom, više puta selila na različite lokacije, a 5. rujna 1969. godine useljava u današnju zgradu. U početku je bila u prizemlju, a sada je na 2.katu.Knjižnični fondovi su bili podijeljeni na učeničku i nastavničku knjižnicu. Iako su inventarne knjige vođene i prije, prvi datirani zapis je u Inventarnoj knjizi nastavničke knjižnice (20.02.1952.). Knjižni fondovi su popunjavani, ali problem nedostatnih sredstava postoji od prvih dana rada knjižnice. Ime prve knjižničarke zapisano je u Zapisniku o predaji nastavničke biblioteke, 25. prosinca 1961. godine. To je bila nastavnica Mirjana Bilić. Poslije nje, u školskoj su knjižnici radile Vjera Vidošević i Anka Glavina. Zapamćeni su njihovi izuzetni uspjesi u radu s literatima (Vjera Vidošević) i recitatorima (Anka Glavina). Od 1988. do 1990. godine u knjižnici je radila Dubravka Dujmović, prof. povijesti umjetnosti i komparativne književnosti i dipl. knjižničar. Iako je u knjižnici ostala kratko, uspjela je preinventarizirati, klasificirati i većim dijelom katalogizirati knjižne fondove po novom načinu (standardu). Od 1991. godine (i još uvijek) u školskoj knjižnici radi Mirjana Vladović.   
 
|      http://www.nazivknjiznice.hr www.nazivknjiznice.hr=
 
|      http://www.nazivknjiznice.hr www.nazivknjiznice.hr=
 
|      http://www.adresakataloga.hr www.adresakataloga.hr=
 
|      http://www.adresakataloga.hr www.adresakataloga.hr=
Redak 46: Redak 46:
 
|      titula= profesor hrvatskoga jezika i književnosti i dipl. knjižničar
 
|      titula= profesor hrvatskoga jezika i književnosti i dipl. knjižničar
 
|      40/20/xx sati tjedno=40 sati tjedno
 
|      40/20/xx sati tjedno=40 sati tjedno
|      životopis knjižničara= Rođena je sredinom ljeta, prije više od pola stoljeća, u Sarajevu. U Splitu živi 31 godinu, a u ovoj školi radi od 01. ožujka 1991. godine. Diplomirala je na Pedagoškom fakultetu i stekla zvanje profesora hrvatskoga jezika i književnosti. Uz ovo, ima i zvanje diplomiranog knjižničara. Prije rada u školskoj knjižnici, podučavala je djecu u školama Dalmatinske zagore, Kaštela i Splita. Bila je mentor recitatorima, zapaženim i nagrađivanim sudionicima LIDRANA te pobjednicima Marulićevih dana. S malim knjižničarima redovito je sudjelovala na kvizovima znanja iz književnosti u organizaciji Gradske knjižnice Marka Marulića. Na kvizu znanja održanom 1994. godine nagrađena je učenica naše škole. Već nekoliko godina,zbog novih zadaća u odgojno-obrazovnoj i stručno-knjižničnoj djelatnosti, rad knjižničarke s recitatorima i malim knjižničarima je minimalan.  
+
|      životopis knjižničara= Rođena je sredinom ljeta, prije više od pola stoljeća, u Sarajevu. U Splitu živi 31 godinu, a u ovoj školi radi od 01. ožujka 1991. godine. Diplomirala je na Pedagoškom fakultetu i stekla zvanje profesora hrvatskoga jezika i književnosti. Uz ovo, ima i zvanje diplomiranog knjižničara. Prije rada u školskoj knjižnici, podučavala je djecu u školama Dalmatinske zagore, Kaštela i Splita. Bila je mentor recitatorima, zapaženim i nagrađivanim sudionicima LIDRANA te pobjednicima Marulićevih dana. S malim knjižničarima redovito je sudjelovala na kvizovima znanja iz književnosti u organizaciji Gradske knjižnice Marka Marulića. Na kvizu znanja održanom 1994. godine nagrađena je učenica naše škole.  
|      aktivnosti i događanja=
+
|      aktivnosti i događanja= Školski knjižničar održava nastavne sate poticanja čitanja i informacijske pismenosti u sklopu knjižničnog odgoja i obrazovanja prema HNOS-u. Nastava se izvodi u knjižnici, razrednim učionicama i učionici informatike. U školskoj se knjižnici organizira i nastava koju održavaju učitelji, sami ili uz pomoć knjižničara. U sklopu kulturne i javne djelatnosti organiziraju se susreti s piscima, sudjeluje u aktivnostima Škole, a u suradnji s razrednim učiteljima postavljaju izložbe učeničkih likovnih radova. Najnovije aktivnosti školske knjižnice vezane su za projekt obilježavanja 60-te obljetnice rada Škole, a u okviru stručno-knjižnične djelatnosti obrada podataka u MetelWin programu za knjižnično poslovanje.
 
}}
 
}}

Inačica od 15:42, 16. ožujka 2010.


Ulaz u OŠ "Bol" Split

Osnovna škola "Bol"

Ulica hrvatskih iseljenika 10
HR-21 000 Split

Telefon:

021 533 672

Telefaks:

021 537 097

E-pošta

mailto:osbolknjiznica@gmail.com

Mrežna adresa

[]

Ravnatelj/ica:

Davor Bučević, prof.

Broj nastavnika:44
Broj učenika:586
Broj odjela:26

Školska knjižnica

  • Radno vrijeme:ponedjeljak 11-13,30; srijeda 13,30-19,30; utorak, četvrtak, petak: 7,30-13,30
  • Smještaj:2. kat,sjever
  • Površina:oko 100 m2
  • Oprema:TV, video i DVD player,radio-kasetofon,2 pisača,scaner
  • Broj čitateljskih mjesta:10
  • Broj računala u školskoj knjižnici:4
  • Broj računala s pristupom internetu:3
  • Veza s internetom:izravna internetska veza (CARnet)
  • Program za knjižnično poslovanje:MetelWin
Bolko, zaštitni znak knjižnice. Autor: Borkica Erceg, učiteljica matematike i fizike. Objavila je zbirku lirike "Nostalgija" koju je i ilustrirala.

Knjižnični fond

  • Knjižni fond:U tijeku je preinvertarizacija knjižničnih fondova (računalna obrada podataka).
  • Periodika:8
  • AV-građa:
  • Elektronička građa:

Povijest školske knjižnice

Prema pisanim izvorima, knjižnica je utemeljena osnivanjem Škole, 10. listopada 1950. godine. Knjižnica je, zajedno sa Školom, više puta selila na različite lokacije, a 5. rujna 1969. godine useljava u današnju zgradu. U početku je bila u prizemlju, a sada je na 2.katu.Knjižnični fondovi su bili podijeljeni na učeničku i nastavničku knjižnicu. Iako su inventarne knjige vođene i prije, prvi datirani zapis je u Inventarnoj knjizi nastavničke knjižnice (20.02.1952.). Knjižni fondovi su popunjavani, ali problem nedostatnih sredstava postoji od prvih dana rada knjižnice. Ime prve knjižničarke zapisano je u Zapisniku o predaji nastavničke biblioteke, 25. prosinca 1961. godine. To je bila nastavnica Mirjana Bilić. Poslije nje, u školskoj su knjižnici radile Vjera Vidošević i Anka Glavina. Zapamćeni su njihovi izuzetni uspjesi u radu s literatima (Vjera Vidošević) i recitatorima (Anka Glavina). Od 1988. do 1990. godine u knjižnici je radila Dubravka Dujmović, prof. povijesti umjetnosti i komparativne književnosti i dipl. knjižničar. Iako je u knjižnici ostala kratko, uspjela je preinventarizirati, klasificirati i većim dijelom katalogizirati knjižne fondove po novom načinu (standardu). Od 1991. godine (i još uvijek) u školskoj knjižnici radi Mirjana Vladović.

Mrežna adresa

[]

Mrežni katalog

[]

Dio učeničkog knjižnog fonda

Školska knjižničarka

[[Slika: |thumb|250px|right|Ovdje upiši ime i prezime knjižničarke]]

Mirjana Vladović

profesor hrvatskoga jezika i književnosti i dipl. knjižničar
Radno vrijeme:40 sati tjedno

Životopis:

Rođena je sredinom ljeta, prije više od pola stoljeća, u Sarajevu. U Splitu živi 31 godinu, a u ovoj školi radi od 01. ožujka 1991. godine. Diplomirala je na Pedagoškom fakultetu i stekla zvanje profesora hrvatskoga jezika i književnosti. Uz ovo, ima i zvanje diplomiranog knjižničara. Prije rada u školskoj knjižnici, podučavala je djecu u školama Dalmatinske zagore, Kaštela i Splita. Bila je mentor recitatorima, zapaženim i nagrađivanim sudionicima LIDRANA te pobjednicima Marulićevih dana. S malim knjižničarima redovito je sudjelovala na kvizovima znanja iz književnosti u organizaciji Gradske knjižnice Marka Marulića. Na kvizu znanja održanom 1994. godine nagrađena je učenica naše škole.

Aktivnosti i događanja u školskoj knjižnici:

Školski knjižničar održava nastavne sate poticanja čitanja i informacijske pismenosti u sklopu knjižničnog odgoja i obrazovanja prema HNOS-u. Nastava se izvodi u knjižnici, razrednim učionicama i učionici informatike. U školskoj se knjižnici organizira i nastava koju održavaju učitelji, sami ili uz pomoć knjižničara. U sklopu kulturne i javne djelatnosti organiziraju se susreti s piscima, sudjeluje u aktivnostima Škole, a u suradnji s razrednim učiteljima postavljaju izložbe učeničkih likovnih radova. Najnovije aktivnosti školske knjižnice vezane su za projekt obilježavanja 60-te obljetnice rada Škole, a u okviru stručno-knjižnične djelatnosti obrada podataka u MetelWin programu za knjižnično poslovanje.

Školske knjižnice Republike Hrvatske

Bjelovarsko-bilogorska županija | Brodsko-posavska županija | Dubrovačko-neretvanska županija | Istarska županija | Karlovačka županija | Koprivničko-križevačka županija | Krapinsko-zagorska županija | Ličko-senjska županija | Međimurska županija | Osječko-baranjska županija | Požeško-slavonska županija | Primorsko-goranska županija | Sisačko-moslavačka županija | Splitsko-dalmatinska županija | Šibensko-kninska županija | Varaždinska županija | Virovitičko-podravska županija | Vukovarsko-srijemska županija | Zadarska županija | Zagrebačka županija | grad Zagreb

Osobni alati
izbornik za datoteke
Pomoć
for english speaking visitors